Hakkımda

Op. Dr. Tunç KOÇ Kimdir?

Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında tam 33 yıldır severek ve tutku ile çalışıyorum.

18 yıldır ağırlıklı olarak endoskopik omurga cerrahisi ve omurga hastalıklarının ameliyatsız tedavileri konularında çalışmaktayım.

Bir yandan yoğun bir biçimde doktorluk mesleğimi icra ederken, diğer yandan da ülkemizde ve dünyanın değişik merkezlerinde bulunan üniversitelerde ve uluslararası kurslarda endoskopik omurga ameliyatları ve omurga hastalıklarının ameliyatsız tedavileri konularında eğitimler veriyorum. Arjantin'den Nijerya'ya, Moskova'dan Hindistan'a, Ukrayna'dan Hollanda'ya, Pakistan'dan Brezilya'ya kadar değişik coğrafyalarda yüzlerce doktora yıllardır eğitim vererek bu ülkelerde yaşayan meslektaşlarımızı uyguladığımız modern tedavi yöntemleri ile tanıştırma ve deneyim kazandırma onuruna sahip oldum.

Eğitim çalışmalarımız halen yoğun bir biçimde devam etmektedir.

Mesleğimin bana verdiği mutluluk, yeni ve modern tedavi yöntemlerini merak etmemi, vakit kaybetmeden öğrenmemi ve keyifle uygulamama destek oluyor.

Eğitim

1983 yılında Galatasaray Lisesinden,

1989 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.

1990 – 1995 yılları arasında Fransa’da, Jules Vernes Tıp Fakültesi’nde Prof. Dr. Pierre Gallibert’in kliniğinde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanlığı eğitimimi aldım.

Uzmanlık eğitimim sırasında eş zamanlı olarak Anatomi Bilim Dalı’na da devam ederek Nöro – Anatomi Uzmanlığı diploması da aldım.

Jules Vernes Tıp Fakültesi’nde Prof. Dr. Pierre Gallibert’in kliniğinde 1998 yılına kadar Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak çalıştım.

Paris Sorbonne Üniversiteleri, Pierre ve Marie Curie Üniversitesinde, Epilepsi üzerine eğitim alarak Eileptoloji DİU  uzmanlık diploması almaya hak kazandım, Epilepsi Cerrahisi üzerine de çalıştım.

2010 yılında, endoskopik omurga cerrahisi konusunda dünyanın en önemli merkezi olan Kore Seoul Wooridul Spine Hospital’de Dr. Sang-Ho Lee ve Dr. Gun Choi ile endoskopik omurga cerrahisi konusunda çalışarak eğitim ve sertifika aldım.

Deneyim

2005 yılından beri ağırlıklı olarak omurga cerrahisi konusunda çalışıyorum.

İleri derecede deneyimli olduğum konular:

  • Endoskopik  (tam kapalı) omurga ameliyatları
  • Omurga hastalıklarının modern ameliyatsız tedavileri

Her iki alanda da uluslararası derneklerin üyesi, toplantıların hem konuşmacı ve eğitmen hem de izleyici sıfatıyla aktif katılımcısıyım. Dünyadaki en modern uygulamaların bir yandan takipçisi, diğer yandan da uygulayıcısı olmaya çaba gösteriyorum.

Türkiye’de ve yurtdışında düzenlediğim kurslar ile yerli ve yabancı birçok meslektaşıma çağdaş tedavi yöntemleri konusunda eğitim veriyorum.

Mesleki İlkelerim

  • Çağdaş Tedaviler
  • Modern Tıbbi Altyapı
  • Nitelikli Ekip
  • Erişilebilirlik